PROJEKT : ”Podnoszenie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku”

#FunduszeEuropejskie

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku realizuje projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027 pn. ”Podnoszenie jakości kształcenia zawodowego    w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku FELD.09.02-IZ.00-0019/23” . Projekt będzie realizowany do 30.06.2025.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku (ZSE) poprzez doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt, nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami a także podniesienie kwalifikacji i kompetencji w zakresie zgodnym z rekomendacjami pracodawców Projekt skierowany jest do grupy docelowej z Obszaru Transformacji określonego w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego i obejmuje 120 uczniów   10 nauczycieli technikum prowadzącego kształcenie zawodowe w zawodach : technik ekonomista, technik rachunkowości, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii   i multimediów w ZSE w Radomsku.

W projekcie przewidziano realizację staży uczniowskich dla 120 uczniów, które obecnie uczniowie odbywają u pracodawców z branży ekonomicznej, poligraficznej i audiowizualnej.

Celem stażu uczniowskiego jest uzyskanie doświadczenia oraz nabycie umiejętności praktycznych, niezbędnych do wykonywania pracy w rzeczywistych warunkach pracy oraz uzupełniających i pogłębiających wiedzę  i kompetencje ucznia.